Zabawa karnawałowa w klasach I-III Szkoły Podstawowej

„To był wspaniały bal!”, „Było super”, „Ale było fajnie”, „Już koniec?” – to wypowiedzi młodszych dzieci biorących udział w zabawie karnawałowej, która została zorganizowana dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w ZS w Krzanowicach 14 lutego bieżącego roku.

Na tegorocznym balu były piękne księżniczki i królewny, wojownicy, karatecy, żołnierze, Batman i policjanci. Był kominiarczyk na szczęście, wesoła Pipi i Pinokio z pajacykiem, diabełki i fajne aniołki. Zielona żabka tańczyła z bociankiem, a zajączek z kotkiem i smokiem. Można było spotkać miłą babuleńkę, groźną wiedźmę, kuchcika. Asterix był sam, bez Obeliksa.

Jury miało nie lada problem kogo wybrać na króla lub królową balu. Po klasowej, a potem indywidualnej prezentacji z każdej klasy wybrano po dwie osoby, które przygotowały najciekawszy strój na tegoroczny bal przebierańców Zostały nimi: Magdalena Schabek, Malwina Steiner, Artur Śliwka, Wiktoria Kreis, Sara Konieczna, Julia Cuber, Magdalena Gębska, Patryk Ternka, Miriam Polednik, Anna Otlik, Tomasz Świerczek i Emilia Sterna. W nagrodę dzieci otrzymały „złote korony” oraz dyplomy. W przerwach podczas tańców i zabaw był czas na chwilę wytchnienia oraz wspólny poczęstunek w klasach. 

Razem z dziećmi bawiły się organizatorki balu – panie wychowawczynie z klas I-III oraz pani ze świetlicy szkolnej, które „pół żartem, pół serio” wystąpiły w roli czarownicy, klauna, Małgosi, Murzynka i Biedronki.

Już teraz zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy na przyszłorocznym balu przebierańców, kiedy to ponownie będziemy mieli okazję przenieść się w niezwykły, czarodziejski świat postaci z bajek i baśni.

Jolanta Śliż

Skip to content