Z niepodległą o zwycięstwo! Biblioteka szkolna zorganizowała międzyklasowy turniej wiedzy o Niepodległej

Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypadała 11.11.2021 r., dzień wcześniej, w klasach I-III odbył się konkurs wiedzy historycznej. Wyznaczeni uczniowie z kl. drugich i trzecich mieli za zadanie zapoznać się z treścią książki Joanny i Jarosława Szarków „Jeszcze Polska nie zginęła”, aby na jej bazie móc odpowiadać na pytania dotyczące Niepodległej.

Cały konkurs miał nietypową oprawę. Uczniowie nie odpowiadali po prostu na pytania – byli częścią dużej gry planszowej „Chińczyk”, stanowiąc jej żywe „pionki”. Każda drużyna miała swojego asystenta – osobę rzucającą kostką i losującą pytania – ucznia klasy pierwszej. W komisji czuwającej nad regulaminowym przebiegiem gry zasiadali – pan Marcin Obrusnik – dyrektor szkoły oraz pani Anna Kołodziejska – wychowawca świetlicy.

Uczestnicy rozgrywki wykazali się ogromną wiedzą, wyczerpując pulę 64 pytań. O zwycięstwie zadecydowała obrana przez klasę strategia gry. Palma pierwszeństwa przypadła w udziale klasie II a – podopiecznym pani Wery Ehr. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni książką, dyplomem pamiątkowym oraz słodkim upominkiem. Coś słodkiego czekało również na pozostałych uczniów.

Turniej ten miał na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również nietypowe utrwalenie wiedzy o historii polskiej niepodległości.

Dziękuję wychowawczyniom i rodzicom uczestników z klas II-III za przygotowanie dzieci, wychowawczyniom klas I za asystę i pomoc w przebiegu gry.

Debora Kosel-Strózik

Skip to content