Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali – Dzień Papieski w naszej szkole

 

 16 października przypada XXXVII rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Z tej też okazji dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum zorganizowano uroczyste obchody Dnia Papieskiego.

Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się już od tygodnia, wykonując plakaty dotyczące pontyfikatu Jana Pawła II, ucząc się radosnej „Barki” – oazowej pieśni znanej wszystkim Polakom oraz rozmawiając na lekcjach katechezy o Światowych Dniach Młodzieży, które zostaną zorganizowane w przyszłym roku w Krakowie. Zwieńczeniem podjętych działań była bogata w treści religijne akademia. W nastrojowej scenerii uczniowie poznali życie i działalność WIELKIEGO CZŁOWIEKA, papieża Polaka (prezentacja multimedialna). Dzięki prowadzącym program: Sarze Lopocz i Mateuszowi Pytel obecni przenieśli się do Wadowic, Watykanu, Krakowa i wszystkich zakątków świata, które odwiedził Ojciec Święty. Była mowa o wadowickich kremówkach, wycieczkach, oazach, rekolekcjach, górach, Mazurach, nartach, spływach kajakowych, fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na uroczystość „przybyli” także pielgrzymi z Anglii (Paulina Duda, Paweł Świerczek, Krzysztof Schabek) zmierzający na Światowe Dni Młodzieży. Nasi młodzi artyści cytowali wspomnienia Jana Pawła II „Wstańcie, chodźmy” (Tomasz Burban), recytowali fragmenty „Tryptyku rzymskiego”- poetyckich medytacji o Bogu Stwórcy (Paulina Miczajka), odśpiewali „Barkę” oraz „Błogosławieni miłosierni” – hymn na Światowe Dni Młodzieży (Magdalena Pohlmann z chórkiem dziewcząt z klas III).

Program artystyczny obejrzały także dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Spotkanie to było niecodzienną wędrówką do świata wartości oraz szacunku i miłości do bliźniego. Niech słowa Ojca Świętego „Wymagajcie od siebie …” towarzyszą nam w wypełnianiu codziennych obowiązków i realizowaniu się.

Akademię przygotowali: ks. Tomasz Cymbalista i Marcela Szymańska.

 

Marcela Szymańska

Skip to content