Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 9-11 maja  2018 r. klasy V ,VI a oraz VI b wybrały się na ciekawą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Plan całej imprezy był bardzo napięty, nie pozwalając grupie się nudzić.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Opactwo Cystersów w Jędrzejowie, zamek w Chęcinach oraz wspaniałą Jaskinię Raj.

Dzień drugi zapowiadał piesze wycieczki w plenerze. Czekały na nas Łysogóry. W Świętym Krzyżu mieliśmy okazję zobaczyć relikwie Św.Krzyża oraz poznać historię ziemi świętokrzyskiej w Muzeum Przyrodniczym. Oglądaliśmy też Gołoborze. Według legendy stał tam kiedyś zamek czarownic zniszczony przez potężną burzę. Po nim pozostała tylko sterta gruzów. Niestety,  nie udało nam się wejść do klasztoru bernardynek w  Św. Katarzynie, ale napiliśmy się wody miłości ze źródełka św. Franciszka. Hitem dnia okazało się Muzeum Minerałów, w którym mieliśmy możliwość podziwiania skarbów naszej ziemi  oraz zrozumienia mechanizmu szlifowania kamieni.

W ostatnim dniu naszej wyprawy zwiedziliśmy Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Spędziliśmy również trochę czasu w Kielcach, gdzie mieliśmy okazję podziwiać Pałac Biskupów Krakowskich, Bazylikę Katedralną oraz Muzeum Zabawy i Zabawek.

Do domu wróciliśmy około godziny dziewiętnastej, zamęczeni, ale bardzo zadowoleni.

                                                                                                                        Anna Januszkiewicz

Skip to content