WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM DO ZAKOPANEGO

W dniach 17-18 maja uczniowie klas pierwszych pod opieką Urszuli Słoki, Jolanty Draganek-Cybulskiej i Marcina Obrusnika zwiedzali Zakopane.

Pierwszego dnia odbył się wjazd koleją na Gubałówkę, przejście piesze trasą widokową na Butorowy Wierch oraz zjazd koleją linową z Butorowego Wierchu. Zwiedzano też centrum Zakopanego: kościół
i cmentarz przy Pęksowym Brzysku oraz Krupówki. Wieczorem uczestnicy znaleźli się w Murzasichlu, gdzie czekała na nich obiadokolacja i noclegi.

Drugiego dnia po śniadaniu grupa zwiedzała Centrum Sportowe Zakopanego (m. in. Dużą Krokiew) oraz odbyła pieszą wycieczkę Doliną Strążyską (przejście szlakiem o długości ok. 3 km w kierunku Polany Strążyskiej i wodospadu Siklawica, położonego u stóp Giewontu), obejrzała drewnianą kapliczkę z wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem, Kominy Strążyskie, Skałę Edwarda Jedlinka i podziwiała cudowny widok na północne zbocze Giewontu.

Na Polanie Strążyskiej gimnazjaliści mieli okazję podziwiać akcję ratunkową GOPR z wykorzystaniem śmigłowca, z którego na linach spuszczono ratowników, by udzielili pomocy choremu uczniowi jednej z wycieczek szkolnych. Ponieważ śmigłowiec nie mógł lądować w  takim terenie, ratownicy po udzieleniu pierwszej pomocy przywołali śmigłowiec ponownie i znów na linach wspięli się do maszyny, tym razem zabierając ze sobą poszkodowanego, któremu potrzebna była hospitalizacja. Co ciekawe, opiekunkę chłopca do szpitala przetransportował inny ratownik, którego środkiem lokomocji był quad.

Po obiedzie uczestnicy mieli okazję podziwiać największy i najlepiej zachowany zespół tradycyjnej architektury drewnianej w Chochołowie, a później udali się w drogę powrotną do Krzanowic.

                                                                     Jolanta Draganek-Cybulska i Urszula Słoka

Skip to content