Wycieczka rekreacyjna

W ramach comiesięcznych spotkań z wychowawcą, 23 lutego br. uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum uczestniczyli w kolejnej wycieczce, która tym razem miała  charakter rekreacyjny. Opiekunami wycieczki byli: Urszula Słoka, Jolanta Draganek-Cybulska i Marcin Obrusnik.

Najpierw uczniowie spędzili miłe chwile na pszowskim lodowisku, gdzie niektórzy próbowali posiąść trudne arkana jazdy na łyżwach, a inni brylowali na tafli niczym profesjonalni łyżwiarze figurowi.

Później gimnazjaliści obejrzeli familijny film pt. Był sobie pies. To historia rudego retrievera o imieniu Bailey, którego przygarnął ośmioletni Ethan. Przyjaźń tych dwojga obfituje w przeróżne historie, wesołe i bardzo smutne. Jednak życie psa jest krótkie. Bailey pojawia się w kolejnych wcieleniach, aby w ostatniej reinkarnacji wrócić do Ethana.

Film uczy odpowiedzialności za zwierzę, ukazuje pozytywne i negatywne emocje takich relacji, a także przedstawia sens życia według psa. To również interesująca historia Ethana, którego szczęśliwe dzieciństwo przerywa rozstanie rodziców i kontuzja zamykająca drogę do spełnienia marzeń o studiach i miłości.

Wspólny wyjazd pozwolił na zacieśnienie przyjaźni między uczniami oraz sprawił, że młodzież mogła w praktyce pokazać na czym polega pomoc i zrozumienie, co było szczególnie widoczne na lodowisku.

                                                                         Wychowawczynie klas pierwszych

Skip to content