Wycieczka do Wiednia

Dnia 16 grudnia 2022 roku 40 uczniów naszej szkoły udało się na wycieczkę do Wiednia. Wyruszyliśmy w bardzo trudnych warunkach pogodowych, mocno sypał śnieg i tworzyły się zaspy, na szczęście cali i zdrowi dotarliśmy do stolicy Austrii.

Na początku udaliśmy się na Prater – park rozrywki Wiedeńczyków, gdzie jechaliśmy zabytkowym, wysokim na 65 m. kołem młyńskim, z którego mieliśmy piękny widok na panoramę miasta. Stamtąd pojechaliśmy do centrum. Zwiedziliśmy katedrę św. Szczepana, zobaczyliśmy Operę Wiedeńską, Pałac Hofburg, Plac Bohaterów i Marii Teresy.

Zwiedzaliśmy również Muzeum Historii Naturalnej, w którym znajduje się 39 sal z ekspozycjami, w których zgromadzono ponad 25 milionów eksponatów. Najcenniejszym z nich jest Wenus z Willendorfu – figurka wyrzeźbiona ok. 25 tysięcy lat temu.

Nadto mieliśmy okazję zobaczyć Parlament i Ratusz, pod którym organizuje się corocznie w okresie adwentu największy i najokazalszy jarmark bożonarodzeniowy. Był przepiękny. Wszystkie drzewa w pobliżu ozdobione były lampkami. Było tam mnóstwo stoisk, karuzeli, a nawet lodowisko. W powietrzu unosił się zapach gorącej czekolady. Przechadzając się między stoiskami, podziwialiśmy ozdoby. Czuliśmy się jak w bajce.

Naszymi opiekunami byli: panie Dominika Urbas i Anna Januszkiewicz oraz pan Zbigniew Szymański i ksiądz Michał Krupa.

Dominika Urbas (organizatorka wyjazdu)

 

Foto: https://www.christkindlmarkt.at/#iLightbox[gallery_image_1]/1 (dostęp: 21.12.2022)

Skip to content