Wycieczka do Opola…

W dniu 04.06.2024 r. uczniowie klas: 4a oraz 5a wybrali się pociągiem na wycieczkę do Opola. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzenia Wieży Piastowskiej, z której można było podziwiać piękną panoramę stolicy Opolszczyzny. Następnie udali się do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Opolskiego, gdzie jej kierowniczka opowiedziała im o zbiorach uniwersyteckich. Dzieci mogły zejść do magazynów i poznać od kuchni codzienną pracę bibliotekarzy.
Potem wybrały się do Teatru Lalki i Aktora na musical pt. „Psiakość”, którego głównymi bohaterami byli sympatyczny psiak oraz jego przyjaciółka Wilczka.
Po obejrzanej sztuce uczniowie mieli przerwę obiadową w galerii handlowej „Solaris”. Po chwili odpoczynku grupa wybrała się jeszcze do opolskiego ZOO. Po trzygodzinnej lekcji przyrody, wśród wielu pięknych oraz egzotycznych zwierząt, wszyscy wyruszyli w stronę dworca głównego PKP w Opolu. Uczniowie nieco zmęczeni, ale w dobrym nastroju wrócili pociągiem do Raciborza.
Organizatorką wyjazdu była p. Ewa Bartosz, natomiast opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Sylwia Jambor oraz Marcela Szymańska.
Ewa Bartosz
Skip to content