Wizyta w Przedszkolu w Krzanowicach

Dnia 24.09.2015r. sześciu autorów tegorocznej edycji „Bajek obywatelskich” udało się do Przedszkola w Krzanowicach, by grupom cztero- i pięciolatków opowiedzieć o swoim przedsięwzięciu.

Gimnazjaliści ze swoimi przewodniczkami z projektu udali się do jednej z sal, gdzie oczekiwali na przyjście przedszkolaków. Gdy maluchy przybiegły do sali, od razu zrobiło się weselej. Ich radosne uśmiechy po prostu wszystkich zaraziły. Na początku spotkania jedna z koordynatorek opowiedziała co nieco o projekcie, a potem przystąpiono do czytania bajek. Dzieci uważnie słuchały. Potrafiły odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące treści wysłuchanych opowieści. Po przeczytaniu jednej z bajek, wychowawczynie podzieliły dzieci na pięć grup. Każda grupa otrzymała dużą kartkę z napisem „Zoo” pośrodku. Dzieci, z pomocą młodzieży, malowały przeróżne zwierzątka, które można spotkać w ogrodzie zoologicznym. Na zakończenie wszyscy utworzyli wspólne kółeczko, w którym świetnie się bawili. Gimnazjalistom trudno było pożegnać się z przedszkolakami. Wyznają, że najmłodsi napełnili ich wielką energią i przypomnieli im czasy błogiego dzieciństwa. „Wizyta w przedszkolu była dla nas bardzo ciekawym i niespotykanym doświadczeniem” – kończą.

Tego dnia gimnazjaliści jeszcze umilili czas dzieciom podczas ich pobytu na przyprzedszkolnym placu zabaw – opiekowali się nimi, bawili ich, dbając przy tym o ich bezpieczeństwo.

Wizyta w krzanowickim przedszkolu była dla młodzieży ciekawą lekcją … troski o najmłodszych, przekazywania im pozytywnych wartości, nauki postawy obywatelskiej.

Było to ostatnie działanie w ramach realizowanego od października 2014 roku projektu pt. „Bajki obywatelskie – edukacja małych obywateli” (realizowanego w ZS w Krzanowicach przez mgr Marcelę Szymańską). Udział w projekcie był dla uczestników niezwykle bogatym doświadczeniem.

Krzanowickie przedszkole odwiedzili:

Tomek Burban, Sara Lopocz, Ania Pośpiech, Mateusz Pytel, Dominika Sztuka, Karolina Znańska (wszyscy uczniami klasy IIIb).

Relację napisała Karolina Znańska (pod opieką Marceli Szymańskiej).

Zdjęcia do galerii udostępniła Ania Pośpiech.

Skip to content