Wizyta w aptece

W ramach realizacji zajęć „Po leki do apteki” 24 lutego uczniowie klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Apteki św. Wacława w Krzanowicach. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zapoznać się z pracą farmaceuty, pomieszczeniami apteki, produktami, które można kupić w aptece.

Dzięki uprzejmości mamy Wojtka zobaczyły z bliska wnętrze apteki. Okazało się, że apteka kryje wiele fascynujących miejsc do przechowywania leków i przedmiotów. Kto lepiej jak nie farmaceuta potrafi wytłumaczyć, co to są witaminy i w jakich produktach można je znaleźć oraz dlaczego nie wolno samodzielnie spożywać tabletek lub pić syropów. Pani Zuzanna pokazała również dzieciom maści, krople, syropy, tabletki, które pomagają w walce
z różnymi chorobami. Pierwszoklasiści mogli również pobawić się w pracę aptekarza – skanowali leki w komputerze oraz w moździerzu rozdrabniali cukier. Wizyta była bardzo ciekawa i miła, zwłaszcza że zakończyła się wręczeniem dzieciom pamiątkowych upominków.

Wycieczka była również okazją do utrwalenia zwrotów grzecznościowych oraz zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. To była ciekawa i pouczająca forma zajęć.

Beata Kaleja-Gorzalnik

Skip to content