Dzielnicowy z wizytą u naszych najmłodszych uczniów

Nasza szkoła „Bezpieczną +” – takie hasło przyświeca wielu inicjatywom podejmowanym w szkole w celu zapewnienia i podniesienia bezpieczeństwa uczniów, a zwłaszcza tych najmłodszych.

W spotkaniu z policjantem, które odbyło się 09.09 br. w Szkole Podstawowej w Krzanowicach brały udział wszystkie dzieci z klas młodszych.  

Dzielnicowy Krzysztof Klimek przypomniał i szczegółowo omówił  zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do szkoły i drodze powrotnej – przechodzenie przez jednię w wyznaczonych, bezpiecznych miejscach; przyjście do szkoły piechotą, przyjazd rowerem, dowóz przez rodziców samochodem, dojazd autobusem; kontakt z osobami nieznajomymi, kontakt ze zwierzętami. Wybrani uczniowie zademonstrowali sposoby zachowania się wobec szczekającego, agresywnego psa. Podano też wiele przykładów, zarówno właściwych  jak i nieprawidłowych, zachowań związanych z tzw. „bezpieczną drogą”. Mali uczestnicy ruchu drogowego  przeprowadzili z panem policjantem wywiad.

Na zakończenie spotkania  odbył się „mini quiz” –dzieci potrafiły prawidłowo odpowiedzieć na pytania pana policjanta.

Należałoby więc przyjąć, że nowy rok szkolny 2016/2017 będzie dla nas wszystkich rokiem „bez kolizji” z zasadami bezpieczeństwa i bez konieczności interwencji Policji.

Jolanta Śliż

 

Skip to content