Wielki sukces muzyczny Krzysztofa z klasy VIII a

Krzysztof Kolar został laureatem jubileuszowego X Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Konkurs odbywał się w dniach 17-19 marca 2023 roku. Jury przyznało Krzysiowi III miejsce w grupie uczniów klas VII-VIII szkół muzycznych I stopnia.

Serdecznie gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia, cieszymy się i życzymy Krzysiowi dalszych sukcesów!!!

Warto w tym miejscu uzupełnić, iż Krzysiu jest uczniem Szkoły Muzycznej w Raciborzu, do której uczęszcza od trzech lat. Uczy się gry na organach. Dodatkowo doskonali swoje umiejętności pod okiem krzanowickiego księdza proboszcza, który udostępnił mu swoje organy kościelne oraz jak mówi mama Krzysia: niejeden raz z nim siedział i pomagał, tłumaczył. Ćwiczyli też przed wyjazdem do Olsztyna. I udało się, umiejętności młodego organisty zostały dostrzeżone i nagrodzone!

Krzysztof uwielbia grać, sprawia to Jemu wielką radość. Naukę planuje kontynuować w Szkole Muzycznej II stopnia w Rybniku, a następnie w akademii muzycznej. Wykonywanych przez Niego utworów można posłuchać podczas mszy świętych w krzanowickich kościołach, bowiem już od ponad roku przychodzi z pomocą parafialnej organistce – s. Tobiaszy, upiększając liturgię doniosłą grą.

Jak powiedzieli nam w rozmowie rodzice Krzysia, gra na organach to Jego wielka pasja, której jest oddany całym sercem. Nie ma dnia, żeby w domu nie grał na pianinie. A jak potoczy się dalsza kariera syna, życie pokaże – kończy mama.

 

Dominika Urbas (wychowawczyni klasy VIII a), M. Szymańska

PS Na fotografii Krzysztof ze swoim tatą po nagrodzonym występie w Olsztynie. Dziękujemy Państwu Adrianie i Romanowi Kolarom za udostępnione informacje.

Skip to content