Weronika Urbas laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych, które składają się z trzech etapów. Rozpoczynają się w listopadzie, a kończą zazwyczaj w marcu.

Do konkursu z języka niemieckiego przestąpiło 3 uczniów. Jedynie Weronika Urbas zakwalifikowała do etapu rejonowego,  a następnie wojewódzkiego.

Do ostatniej części przygotowania były intensywne, gdyż wymagania były na bardzo wysokim poziomie, a stawka wysoka. Finał konkursu odbył się 29 lutego br. Zadania okazały się trudne, jednak Weronice udało się zdobyć wymaganą liczbę punktów! Została laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2023/2024. Jest to ogromny sukces. Uczennica została zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka obcego i ma pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

8 maja w MDK w Mikołowie odbyła się uroczysta gala wieńcząca sukcesy olimpijczyków naszej delegatury, na którą została zaproszona Weronika z panem dyrektorem Marcinem Obrusnikiem. Pani wicekurator Elżbieta Modrzewska wręczyła laureatom dyplomy i zaświadczenia. Warto tutaj uzupełnić, że do pierwszego etapu w naszym województwie przystąpiło ponad 32 tysiące uczniów, z których tytuł laureata uzyskało jedynie 419 uczniów.

Przy okazji trzeba zaznaczyć, że to nie jedyny sukces naszej uczennicy. Weronika jest również laureatką z języka niemieckiego w Ogólnopolskim Konkursie Galileo. Zajęła także pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Niemieckiego i Angielskiego „Języki obce nie są mi obce”. Z języka niemieckiego uczennicę przygotowała p. Dominika Urbas, a z angielskiego p. Anna Januszkiewicz.

Gratulujemy Weronice, życząc Jej jednocześnie dalszych sukcesów lingwistycznych oraz realizacji marzeń.

Dominika Urbas

Skip to content