Warsztaty filmowe dla klas I-III

10 lutego 2017 r. 94 uczniów z sześciu klas młodszych Szkoły Podstawowej ZS w Krzanowicach udało się do raciborskiego kina „Bałtyk” na warsztaty filmowe. Punktualnie i bezpiecznie dotarliśmy na miejsce. Lekcja filmowa bardzo się podobała. W bardzo prosty i ciekawy sposób wyjaśniono młodym widzom, jak powstaje jedno ujęcie do filmu rysunkowego oraz jak przeprowadza się montaż scen. Dzieci na otrzymanych karteczkach, w oparciu o instrukcję słowną i siatkę kratek samodzielnie narysowały głowę Kubusia Puchatka. Brawo! Każdemu się udało! W ten sposób mali widzowie mieli okazję doświadczyć, ile trudu wymaga i na czym polega praca rysownika. Dzieciom pokazano także, w jaki sposób można zrobić krótki filmik, w oparciu o serię samodzielnie wykonanych prostych rysunków. Po warsztatach i krótkiej przerwie odbyła się projekcja filmu pt. „Mały Książę”.

Warsztaty i film podobały się dzieciom, a także i ich opiekunom, którymi były panie: G. Hnida, J. Absalon, I. Kamińska, W. Ehr, K. Bulenda, B. Kaleja-Gorzalnik, D. Kosel i J. Śliż.

Do Krzanowic wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Teraz będziemy oglądać filmy trochę „inaczej”, bo jesteśmy świadomi ogromu pracy całego zespołu ludzi, dzięki którym one powstają.

Jolanta Śliż

foto: http://www.rmfclassic.pl/polecamy/Obraz,6/MALY-KSIAZE,27437.html

Skip to content