W oczekiwaniu na Boże Narodzenie…

W niedzielę, 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Krzanowicach odbył się świąteczny kiermasz zorganizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.

Przygotowania do tej jakże uroczystej chwili trwały kilka dni, bo przecież święta tuż, tuż… Piękne ozdoby, które zawisły na drzwiach wejściowych i oknach, wprowadzały wszystkich  w atmosferę magicznych chwil i zapraszały do świata przeżyć, i doznań…

 A każdy, kto przybył, mógł liczyć na wiele niespodzianek. Na szacownych gości czekały m.in. urozmaicone stoiska z niepowtarzalnymi ozdobami świątecznymi, wykonanymi przez nauczycieli i uczniów. Ogromny ich wybór, niejednemu klientowi przysparzał sporo kłopotów, bo tak jak zwykle, kusiły pomysłowością, kolorystyką i zastosowaniem.

W kawiarence był przygotowany poczęstunek, a także możliwość zakupu wielu  potraw  jak: pierogi (przygotowaniem ich zajęły się Panie z obsługi) , langosze, zapiekanki. Nie zabrakło również przepysznych, domowych ciasteczek i ciast. Wszystkie te słodkości zostały przygotowane z ogromnym zapałem i domieszką serca przez rodziców, którzy jak co roku wspierają swoim zaangażowaniem naszą placówkę.

W trakcie trwania kiermaszu, o godz. 14.30 rozpoczęła się część artystyczna, którą poprowadziła z wdziękiem i osobistym urokiem P. Debora Kosel-Strózik. Dzieci – i te najmłodsze, jak i te starsze, wprowadziły wszystkich obecnych w nastrój świątecznej, niepowtarzalnej chwili…Program artystyczny był bogaty w różnorodność. Klasy I-III jak zwykle zaskakiwały  choreografią, strojami i mądrym przekazem. Nasi mali milusińscy pod czujnym okiem swoich Pań z wielkim oddaniem i powagą grali na scenie, by zauroczyć publiczność i godnie się zaprezentować przed najbliższymi, którzy oczywiście mocno trzymali kciuki za swoje pociechy. Nie dziwi fakt, że kiedy występują najmłodsi, sala pęka w szwach!. A było tym razem co podziwiać, bo każda klasa w swoich zamierzeniach wystawiła urocze scenki, na które złożyły się przeplatanki składające się z piosenek, tańca bądź gry na instrumencie. Kto uważnie śledził występy uczniów kl. I-III na pewno zauważył, że w ich programach przeważał taniec. I tak kl. Ib (op. Iwona Kamińska) zaprezentowała układ taneczny do piosenki „Dwa Michały”, kl. a (op. Beata Piwowarczyk) skupiła się na tańcu kowbojskim, II a – dziewczęta (op. Natalia Łasiuk) zatańczyły „Kołysankę dla Jezuska”, kl. II b (op. Jolanta Śliż) taniec świąteczny, kl. III a (op. Wera Ehr) „Aniołki i diabełki” – w tej potyczce na szczęście wygrały aniołki, kl. III b (op. Katarzyna Bulenda) „Zimową wyliczankę”.

A skoro jesteśmy przy temacie tanecznym, nie można pominąć występu Natalii Siwoń i Patryka Ternki w układzie dostosowanym do świątecznej aury. Swoje uzdolnienia na parkiecie zaprezentowały również inne pary: Kinga Zacharzowski i Fabian Lasak (kl. Ia) oraz Weronika Wiśniowska i Paweł Zacharzowski (kl. VIII b). BRAWO! Nie zabrakło wśród występujących uczniów i solistów: Kamila Sławik –zagrała na skrzypcach, Wiktoria Krajs –śpiew, Marta Plura – śpiew, Sara Newrzela – śpiew. W kategorii zespoły, mogliśmy podziwiać urocze „Sprężynki” (op. Beata Kaleja-Gorzalnik), uzdolnione wokalnie „Wiolinki” (op. Aurelia Trojańska) i „Krzanowickie opy” (op. Bożena Kreis), którzy tym razem dzielnie zastąpili omy (bo są na chwilowym, zasłużonym urlopie).

Ogromna radość malowała się na twarzach zarówno występującym jak i oglądającym występy. Każdy z uczestników chciał wypaść jak najlepiej, bo przecież ich umiejętności podziwiali rodzice, dziadkowie, najbliżsi. Nagrodą za ich odwagę były gromkie brawa, duma i łzy szczęścia…

Ta świetnie przygotowana i zorganizowana impreza doszła do skutku dzięki ogromnemu wsparciu rodziców, dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz  sponsorów. Dziękujemy i życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

Anida Kaczmar

Skip to content