W królestwie pszczół…

29 maja uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność spotkać się z miejscowym pszczelarzem, panem Adamem Gasilewskim. Okazją do spotkania był obchodzony 20 maja Międzynarodowy Dzień Pszczół.
Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się, jak zbudowana jest pszczoła i truteń, poznali cykl rozwojowy pszczoły miodnej, budowę ula, pasieki oraz akcesoria niezbędne do prowadzenia działalności pszczelarskiej. Mieli także przyjemność wziąć w dłonie ramki pszczele, podkurzacz, miotełkę, sito, rękawice i kapelusz. Uważnie słuchali ciekawostek z życia pszczół, ich zachowań, sposobu komunikacji, a także zagrożeń, które na nie czyhają. Dowiedzieli się również, jak wiele jest rodzajów miodów oraz jakie właściwości zdrowotne płyną z jego spożywania.
Dzięki panu Adamowi uczniowie mogli także doświadczyć bliskiego kontaktu z pszczołami, które zamknięte w szklanej ramie zaprezentowały się w pełnej okazałości. Wywarło to wielkie wrażenie, nie tylko na uczniach, ale i na zgromadzonych nauczycielach. 
Na koniec spotkania uczniowie, chętnie i z zaangażowaniem, wzięli udział w quizie wiedzy o pszczołach. Szczęśliwcy za prawidłowe odpowiedzi otrzymali miody z pasieki pana Adama. Następnie wszyscy zgromadzeni mieli możliwość degustowania miodów różnego rodzaju.
Zwieńczeniem spotkania było wykonanie kolejnego zadania Szkolnych Zespołów Antysmogowych, na czele z panią Katarzyną Gasilewską. W ramach akcji wspólnie stworzyliśmy łąkę kwietną na terenie szkoły. Teraz pozostaje tylko czekać, aż nasza łąka stanie się domem oraz stołówką dla pożytecznych owadów i innych małych zwierząt.
Dziękujemy Państwu Gasilewskim za wartościową lekcję żywej przyrody.
Dominika Świerczek
Skip to content