Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami!

W tym roku kalendarzowym letnie wakacje trwały nieco dłużej, bo jeszcze pierwszy wrześniowy weekend mogliśmy spędzić z rodzicami w podróży. Do szkoły zawitaliśmy po wakacyjnej przerwie dopiero 4 września.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęliśmy od uczestnictwa w Mszy św., którą sprawowali nasi księża: ks. Marek Wcisło (proboszcz) oraz ks. Daniel Jaszczyszyn (nowy wikariusz), następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej naszej szkoły, by tam wziąć udział w uroczystej akademii. 

Ten dzień był szczególny dla naszych pierwszaków (30 uczniów) rozpoczynających dopiero szkolną przygodę (będą to czynili pod opieką nowych wychowawczyń: p. Katarzyny Bulendy i p. Dominiki Świerczek). Pierwszoklasistom towarzyszyli ich rodzice i dziadkowie. Naszym najmłodszym uczniom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.

Pragniemy wziąć sobie do serca słowa Pana Dyrektora Marcina Obrusnika, który przypomniał nam w swoim przemówieniu, 

że czas edukacji, pobytu w szkole, jest Waszym wspólnym doświadczeniem, wspólną drogą, która dzięki Waszej postawie – otwartości, szacunku i empatii – może dać wiele możliwości i chwil, które chce się pamiętać. Dlatego z tego miejsca proszę, byście często używali ,,magicznych słów”, by obce Wam były zaborczość i zazdrość. Reagujcie, kiedy ktoś z Waszych kolegów czy koleżanek będzie potrzebował pomocy. Bądźcie bacznymi obserwatorami i wrażliwymi dziećmi! Zapamiętajcie, że z pomocą Waszych wychowawców i nauczycieli możecie tworzyć ciekawą, kreatywną przyszłość.

Pan Dyrektor zapewnił nas, że w nowym roku w szkole będzie się działo wiele: będą interesujące zajęcia pozalekcyjne, wycieczki przedmiotowe, konkursy, rozgrywki sportowe, apele i akademie, inicjatywy czytelnicze. Prężnie będzie działał samorząd uczniowski, do którego prac już dzisiaj gorąco nas zachęcał. 

W tym roku szkolnym będziemy uczyć się w 15 zespołach klasowych, a prowadzić nas będzie grono pedagogiczne składające się z 30 nauczycieli i wychowawców. Będziemy mogli również korzystać z pomocy nowo zatrudnionej pani psycholog – pani mgr Agnieszki Jureczki.  

Niech to będzie dla nas wszystkich dobry rok, obfitujący w nowe doświadczenia i sukcesy.

Marcela Szymańska

Skip to content