Udział najmłodszych w programie „Bezpieczniki Taurona”

W dniu 8.04.2016 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne propagujące wiedzę o zasadach bezpiecznego użytkowania energii (w ramach programu „Bezpieczniki Taurona- Włącz dla dobra dziecka”). Naszą  placówkę odwiedziła pani Marta Szewczyk – ekspert i pracownica firmy Tauron.

Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Na stronie internetowej firma Tauron tak uzasadnia pomysł realizacji programu:

Problem bezpieczeństwa przy dostawie i użytkowaniu energii elektrycznej jest dla naszej firmy sprawą bardzo ważną.

Pomimo stosowania najnowszych zdobyczy technologicznych w budowie sieci elektroenergetycznych, coraz lepszych zabezpieczeń instalacji elektrycznych w budynkach i domowych sprzętów elektrycznych, zagrożenia nie da się całkowicie wyeliminować. Częstą przyczyną porażenia prądem jest brak wiedzy lub też świadome lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez dzieci i dorosłych.

Aby wypadków związanych z energią elektryczna było jak najmniej należy wiedzę jak umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z prądem przekazywać już najmłodszym dzieciom.

W warsztatach brali udział uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania wykorzystano interesujący film, prezentację multimedialną i zeszyty edukacyjne. Dzieci otrzymały również ciekawe materiały edukacyjne, którymi mogły podzielić się w swoich domach. Program jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Pomysłodawczynią naszego udziału w programie i koordynatorką działania była mgr Magdalena Klima – nauczycieli biologii i chemii oraz doradca zawodowy.

Dzieci oceniły zajęcia jako ciekawe i interesujące. Dzięki nim poznały sposoby unikania niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z energii elektrycznej.

Dziękujemy pani Magdzie za zgłoszenie naszej szkoły do udziału w programie.

Skip to content