Uczymy się dokonywać świadomych wyborów – nasz udział w Festiwalu Perspektyw

W dniach 19-20 października br. młodzież klas ósmych uczestniczyła w kolejnej edycji Festiwalu Perspektyw, która od czasów pandemii odbywa się online. Przedsięwzięcie jest częścią projektu edukacyjno-medialnego „InspiratON – Czas na Zawodowców 2022/2023” wspieranego przez Powiat Raciborski, Miasto Racibórz oraz firmy: Eko-Okna S.A. oraz Rafamet S.A. Jej celem jest promowanie szkolnictwa zawodowego i technicznego w powiecie raciborskim oraz lokalnych pracodawców i przedsiębiorców.

W ciągu dwóch dni trwania Festiwalu zaprezentowały się następujące raciborskie placówki oświatowe: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu, Zespół Szkół Ekonomicznych, Liceum Sztuk Plastycznych. Każdego dnia uczniowie poznawała ofertę edukacyjną dwóch typów szkół. Podsumowaniem wydarzenia był konkurs na platformie KAHOOT. Ósmoklasiści na podstawie zdobytej wiedzy rozwiązywali quiz.

W konkursie indywidualnym uczennica naszej szkoły Amelia Rostek  zdobyła I miejsce i otrzymała bon o wartości 200 zł, zaś klasa VIII a zajęła III miejsce w rankingu najaktywniejszej klasy biorącej udział w Festiwalu i otrzymała bon o wartości 500 zł.

Uroczysta gala podsumowująca Festiwal (z udziałem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody) odbyła się 4 listopada w Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

Gratulujemy zwycięzcom.  

Magdalena Klima- doradca zawodowy

Dominika Urbas – wychowawczyni klasy VIII a

Skip to content