Uczniowie ZS Krzanowice laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS

„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” – z tym tematem musieli się zmierzyć uczniowie naszej szkoły. Poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.

Pierwsze miejsce oraz wyróżnienie na szczeblu centralnym przyznano Dorocie Świerczek – uczennicy IV. Dziewczynka  oceniona została w grupie uczniów klas IV – VI, a jej  pracę wybrano spośród 332 nadesłanych z całego województwa śląskiego. Wśród dzieci starszych wyróżnienie otrzymał Dawid Urbas z V klasy. W grupie młodszej od zerówki do III klasy, komisja oceniająca 319 prac wyróżniła Jessicę Witek z klasy III.

Uczniów do konkursu przygotowała Aleksandra Osadnik., która pracowała z nimi na kółku plastycznym.

Do udziału w konkursie przystąpiło dziewięcioro jej wychowanków.

Dorotka przychodziła na kółko trzy razy w tygodniu, a pracę konkursową malowała kilka tygodni, wykorzystując różne techniki: wyklejanki papierem, muliną, sznurkiem i piaskiem, a także, pastele i farby.

„W tegorocznych eliminacjach wojewódzkiego etapu konkursu, wzięły udział dzieci z 87 szkół podstawowych, natomiast w całym kraju – 34 332 uczniów z 2642 wiejskich szkół podstawowych. Do etapu centralnego zakwalifikowano 96 prac plastycznych, w tym pracę Doroty Świerczek. Uroczyste podsumowanie odbyło  się 14 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP” ( za Agro Nowiny nr 25).

Aleksandra Osadnik

Skip to content