„Teatralne ABC”

W dniu 1 kwietnia br. uczniowie klas IV naszej szkoły brali udział w wycieczce przedmiotowej z języka polskiego – udali się do RCK-u w Raciborzu na spektakl teatralny pt. „Teatralne ABC” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Przedstawienie było historią niesfornego chłopca, który nie potrafił właściwie zachować się w teatrze – przeszkadzał aktorom i widzom. Kiedy zignorował prośby i wielokrotne upomnienia, został ukarany i zatrzymany na scenie. W trakcie trwania spektaklu przeżył wiele sytuacji, pod wpływem których ostatecznie zmienił swoje zachowanie na lepsze. Przy okazji swoim zaangażowaniem pomógł uratować upadający teatr przez zamknięciem. Odgrywając rolę Kaja w sztuce „Królowa Śniegu”, zrozumiał, że bycie aktorem to trudna profesja wymagająca wielkiego poświęcenia, talentu i samodyscypliny. Urwis stał się pokorniejszy i dojrzalszy, a czas spędzony w teatrze okazał się dla niego cenną lekcją…

Oglądając spektakl uczniowie zaznajomili się z historią teatru, poznali jego formy i zaplecze. Odkryli tajniki gry aktorskiej oraz osłuchali się z terminologią teatralną.

Po spektaklu odbyły się  półgodzinne warsztaty z aktorami, a po wizycie w teatrze dzieci udały się na spacer ulicami Raciborza oraz integracyjny posiłek w Mc’Donalds.

Organizatorem wyjazdu była Marcela Szymańska, zaś opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas: Dominika Urbas i Zbigniew Szymański.

M.Szymańska

Skip to content