Szymon Plura powiatowym wicemistrzem wiedzy rolniczej

13 grudnia 2016 r. odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego”. Głównymi organizatorami konkursu byli: Powiat Raciborski, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Śląska Izba Rolnicza, Państwowa Inspekcja Pracy.  Głównym patronem organizowanego bezustannie od 2008 roku konkursu było Starostwo Powiatowe. W finale walczyło 42 gimnazjalistów z 14 szkół. Wśród najlepszych z naszej szkoły  znalazło się trzech uczniów: Szymon Plura z kl. II, Natalia Kretek z kl. III a i Sandra Gajda z kl. III b. Gimnazjaliści przygotowywali się pod kierunkiem mgr Magdaleny Klimy.

To już dziewiąta edycja konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz działań na rzecz bezpiecznej pracy w rolnictwie i ochrony środowiska naturalnego. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu jest propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjów zlokalizowanych na terenie naszego powiatu, jak również promocja bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

O godz. 10.00 rozpoczęła się część oficjalna, w ramach której do uczestników przemówili organizatorzy, życząc wszystkim szczęścia i powodzenia w pisaniu. Po rozdaniu arkuszy nastała głęboka cisza i nerwowa atmosfera. Test składał się z 40 pytań z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie. O zwycięstwie decydowała liczba punktów oraz czas wypełnienia testu. Jury po podliczeniu punktów wspólnie uznało, że tytuł powiatowego mistrza wiedzy rolniczej należy się Łukaszowi Koczy z Gimnazjum w Kornowacu. Następne miejsca zdobyli kolejno:

  • II miejsce: Szymon Plura 30 pkt.
  • IV  miejsce: Natalia Kretek  29 pkt.
  • wyróżnienie: Sandra Gajda 28 pkt.

Nagrodzonych zostało pierwszych 11 miejsc. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Zespołowo najlepszy wynik osiągnęli:

  • I miejsce: Gimnazjum w Kornowacu
  • II miejsce: Gimnazjum w Krzanowicach
  • III miejsce: Gimnazjum w Rudniku

Laureaci otrzymali atrakcyjne i wartościowe nagrody (m.in. kamery podwodne, głośniki, powerbanki) ufundowane przez sponsorów.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Klima

Skip to content