SZKOLNY FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

W niedzielę, 4 czerwca w Zespole Szkół w Krzanowicach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i pracowników tej placówki.  W tym dniu trzeba było mieć na uwadze pogodowe kaprysy, które mogłyby zakłócić przebieg imprezy, dlatego większość zaplanowanych punktów programu odbyła się w budynku szkolnym. Zanim jednak festyn się rozpoczął, pani dyrektor Kornelia Lach przywitała przybyłych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdy mógł coś znaleźć dla siebie, bo zarówno na dziedzińcu szkoły, jak i w pomieszczeniach budynku, czekały pomysłowe i urozmaicone stoiska. I tak, można było m.in.  zakupić los na loterii fantowej, posmakować wypieków własnej roboty, zakupić pamiątkę przy rozstawionych kramach z zabawkami, modnymi torebkami, ozdobami, poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, trampolinie i zajadać się do woli różnymi przysmakami. Dużym powodzeniem cieszył się „salon fryzjerski”, a także stoisko, przy którym ustawiały się  dzieciaki, aby na ich twarzach powstały misternie wykonane przez panie malowidła.

Nie zabrakło również programu artystycznego. Na kolorowej scenie, swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie szkoły. Całość tego punktu prowadzili gimnazjaliści: Nikola Strzeduła i Patryk Kaszny. To był ich debiut (na tego typu imprezie), zresztą bardzo udany i dlatego zasługują na słowa uznania. Oboje spisali się na medal – Dziękujemy!

 A jak umilali czas naszym gościom mali artyści, to każdy mógł się przekonać osobiście. Wszystkim towarzyszyła atmosfera radości, dumy i  podziwu, bo każdy z występujących pragnął przed swoją wierną publicznością wypaść jak najlepiej. Nagrodą za ich odwagę i talent były oczywiście gromkie brawa!

 Trzeba ponownie podkreślić, że ta świetnie zorganizowana i udana impreza doszła do skutku dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wsparciu sponsorów, którzy jak co roku hojnie wspierają  środowiskowe uroczystości. Dziękujemy i ponownie zapraszamy do współpracy za rok.

                                                                                                                                   Anida Kaczmar

Skip to content