Szkolne Jasełka 19.12.2014

Gdzie kończy się agresja, tam zaczyna się tolerancja i szacunek”

Każdego roku, wielu z nas nie może doczekać się nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Cieszymy się z wigilijnej kolacji, spotkań z najbliższymi, prezentów…

W tym roku w naszej szkole nie mogło zabraknąć urokliwych Jasełek, które podkreślają przedświąteczny nastrój. Wcześniej jednak, uczniowie wraz z swoimi wychowawcami spotkali się w klasach przy wigilijnym stole. Były życzenia, poczęstunek i kolędy, które swoim nastrojowym melodiom dostarczały chwile radości i oczekiwania. Po tym spotkaniu, wszyscy udali się do pięknie przystrojonej sali, by wspólnie obejrzeć przedstawienie o jakże wymownym tytule: „ Gdzie kończy się agresja, tam zaczyna się tolerancja i szacunek”.

Na początku, Szymon Plura na trąbce oznajmił hymnem bożonarodzeniowym, rozpoczęcie inscenizacji. Tym ciekawym akcentem, zaprosił zgromadzonych do wspólnego przeżywania.

A było co podziwiać, gdyż myśl przewodnia tego przedstawienia dotykała aktualnych spraw. A jakich? Oto krótkie przypomnienie treści scenek.

Akcja rozgrywa się na szkolnym korytarzu, gdzie dochodzi do różnych , negatywnych zachowań uczniów. Rządzi agresja, złość, arogancja, lenistwo, zazdrość, zawiść. Bohaterom, którym szerzenie zła przynosi zadowolenie i satysfakcję , przygląda się uważnie anioł. Z niedowierzaniem obserwuje winowajców i postanawia przywołać ich do porządku. Przyprowadza ich do Betlejem, aby zrozumieli , co jest dobre a co złe. Po spotkaniu z Jezusem, bohaterowie odmienili swoje serca, by stać się dobrymi ludźmi.

Wygrywa SZACUNEK, OPANOWANIE, ŁAGODNOŚĆ, PRACOWITOŚĆ ,WDZIĘCZNOŚĆ, ŻYCZLIWOŚĆ.

Jak widać, połączenie tradycji z elementami życia współczesnego, skłaniają do refleksji i motywują do postanowień bycia kimś innym – zwłaszcza lepszym.

Po przedstawieniu, na scenę wyszła Paulina Miczajka, która na flecie poprzecznym pięknie zagrała utwór „Ave Maria”. Atmosferę zbliżających się świąt wszyscy obecni na sali wyrazili donośnym, chóralnym odśpiewaniem kilku kolęd (przygrywała p. Kornelia Pawliczek-Błońska).

Po zakończeniu Jasełek, p .dyr. Kornelia Lach podziękowała za przygotowanie uroczystości p. Róży Ośce, p. Aleksandrze Osadnik i życzyła zaproszonym gościom, pracownikom szkoły i uczniom Wesołych Świąt!

Skip to content