SZALONY TYDZIEŃ W SZKOLE

W dniach 30.05.2022r.–03.06.2022r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod nazwą „Szalony Tydzień w szkole.”

W poniedziałek uczniowie wyglądali inaczej niż zwykle, gdyż założyli okulary przeciwsłoneczne oraz klapki. Niektórzy wyglądali poważnie, inni nietypowo, śmiesznie.

We wtorek podstawą była wygoda, był to dzień dresu. Uczniowie przyszli ubrani w wygodnych bluzach oraz spodniach dresowych.

Kolejnego dnia – w środę, czyli w Dzień Dziecka dominowały ciekawe, szalone, pomysłowe fryzury. Tego dnia SU postanowił przeprowadzić w klasach konkurs na najciekawszą fryzurę. Należy przyznać, że pomysły uczniów były bardzo różne. Pojawiły się fryzury w kształcie czapki krasnoludka, antenki, czy pączka na talerzyku ze sztućcami.Wyłonienie najciekawszej fryzury w niektórych klasach nie należało do łatwych.

W czwartek wszyscy prezentowali się naprawdę elegancko i modnie, bowiem mile widziane były krawaty lub muszki.  

Ostatnim dniem „Szalonego tygodnia” był piątek, kiedy to obchodziliśmy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji  odbyły się zajęcia warsztatowe w czasie których badaliśmy wodę. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami byli ubrani w kolorze zielonym  jako, że symbolizuje on kolor przyrody. Na drugiej, trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie kl. 8,7 i 5 przeprowadzili eksperymenty chemiczne i biologiczne dla młodszych kolegów z nauczania zintegrowanego.

Uczniowie klasy piątej obserwowali pod mikroskopem mikroorganizmy tj. glony, bakterie czyli co tak naprawdę dzieje się w kropli wody. Materiałem badawczym była woda z akwarium, oczka wodnego,  ze stawu, rzeki.  Zaś siódmoklasiści wykorzystali wiedzę z lekcji chemii i rozdzielali mieszaniny niejednorodne substancji. W ten sposób pokazując młodszym kolegom sposoby oczyszczania wód. Uczniowie klasy ósmej prezentowali eksperymenty wykonane w czasie zajęć projektowych: „Na fali nauki rozwijam swe żagle w Szkole Podstawowej w Krzanowicach”. Zajęcia miały charakter eksperymentalny, które miały na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz dzielenie się wiedzą  i doświadczeniem z młodszymi kolegami. 

Zajęcia piątkowe były przeprowadzone pod czujnym okiem nauczycielki biologii i chemii – pani Magdaleny Klimy.

Trzeba przyznać, że był to bardzo ciekawy i zabawny tydzień. Dziękujemy wszystkim, za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Monika Sacharczuk, ks. Michał Krupa

Skip to content