Święto Pieczonego Ziemniaka w Zespole Szkół w Krzanowicach

Po pięknej i słonecznej przerwie wakacyjnej Zespół Szkół w Krzanowicach wrócił do realizacji programu profilaktycznego „Żyj zdrowo, bezpiecznie i baw się koniecznie”.
W ramach tego przedsięwzięcia 80 uczniów Szkoły Podstawowej przybyło do szkoły 20 września na godzinę 14.30, aby wspólnie świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka.
Po przywitaniu gościa specjalnego – Pani Dyrektor dr Kornelii Lach – uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły i wysłuchali historii o tym, jak ziemniak znalazł się w Europie i dlaczego tak często gości na polskich stołach. Następnie drużyny odpowiadały na pytania związane z wcześniej przeczytanym tekstem. Kolejnym punktem imprezy były gry i zabawy zespołowe. Uczniowie konkurowali ze sobą w następujących zabawach: sadzenie ziemniaków, wykopki, spadający ziemniak i in. W czasie, gdy dzieci bawiły się w najlepsze, nasz niezastąpiony Pan Bogdan walczył z żarem, aby przygotować dla nas jak najlepsze ziemniaczki.
Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na odpoczynek. Dzieci rozsmakowywały się w pysznych, pieczonych ziemniakach z masłem i odrobiną soli. Po posiłku wykonywali prace plastyczne.
W akcję zaangażowały się Panie: Beata Kaleja – Gorzalnik, Joanna Kandziora, Jolanta Śliż i Debora Kosel. Opiekunowie składają serdeczne podziękowania Paniom: Katarzynie Ehr, Werze Filip oraz Panu Bogdanowi Sopel za wyrozumiałość i pomoc w organizacji imprezy.

Debora Kosel

Skip to content