Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Co roku 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z okazji tego święta 19 października odbył się apel dotyczący pomocy psychicznej, w którym poruszono następujące kwestie:

  1. jak ważna jest psychika człowieka,
  2. w jaki sposób radzić sobie z trudnościami napotkanymi w życiu.

Apel był skierowany do uczniów klas IV – VIII, aby im przybliżyć i uświadomić narastający problem nie radzenia sobie z przeszkodami i kłopotami wśród młodych osób. Podczas apelu psycholog szkolna nakreśliła, iż dbanie o swoje zdrowie psychiczne jest najważniejsze, ponieważ jeżeli sami nie będziemy chętni sobie pomóc, to tylko trudniej będzie zwalczyć negatywne emocje tłumiące się w naszych umysłach.

Warto wspomnieć, że hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego brzmi: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”, co należy interpretować, że KAŻDY, kimkolwiek i gdziekolwiek jest, ma prawo do najwyższego standardu zdrowia psychicznego.

Drogi Uczniu,

każdemu z nas jest czasami źle – możemy być smutni, zestresowani oraz pełni obaw i lęku. Jednak jeśli odczuwamy wrażenie, że te nieprzyjemne stany psychiczne biorą górę i nie pozwalają czuć pozytywnych emocji przez długi czas – nie bójmy się prosić o pomoc.

Agnieszka Jureczka – psycholog szkolna

Skip to content