Świąteczny kiermasz obfitował w różnorodność …

W minioną niedzielę po raz kolejny w Zespole Szkół w Krzanowicach zorganizowano kiermasz bożonarodzeniowy. Jak co roku przedsięwzięcia tego podjęła się Rada Rodziców działająca przy szkole, której przewodniczącą jest Magdalena Kolińska.

Biesiada rozpoczęła się o godzinie 15.00. W sali gimnastycznej wypełnionej po brzegi było wesoło i gwarnie, a na korytarzach zapachniało świątecznymi potrawami. Bogaty program artystyczny, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem swoich nauczycieli czy wychowawców, zainteresował przybyłych na imprezę rodziców, dziadków, mieszkańców Krzanowic i sąsiednich wiosek. Biesiadnicy mogli zobaczyć m.in. inscenizację historyczną nawiązującą do legendy o powstaniu herbu Krzanowic w wykonaniu gimnazjalistów, ciekawe układy taneczne wykonane przez najmłodszych uczniów (pod opieką: Gabrieli Hnidy, Natalii Łasiuk, Katarzyny Bulendy, Wery Ehr, Iwony Kamińskiej) oraz podopiecznych świetlicy szkolnej (opiekun: Beata Kaleja-Gorzalnik), występ kabaretu „Krzanowickie omy”, który tym razem bawił swoimi opowieściami o andrzejkach (opiekun: Bożena Kreis), wzruszającą pantominę pt. „Dziewczynka z zapałkami” (klasa V pod opieką Anidy Kaczmar) oraz zabawną scenkę gwarową na temat „Krzynowskich ferajnów” (opiekun: Marcela Szymańska). Zaprezentowały się także „Wiolinki” prowadzone przez Kornelię Pawliczek-Błońską oraz całe klasy tworzące zespoły wokalne (opiekunowie: Jolanta Śliż, Judyta Absalon, Anna Januszkiewicz, Wera Ehr, Iwona Kamińska). Na scenie usłyszeliśmy różne instrumenty muzyczne, na których grali utalentowani młodzi artyści przygotowani przez Agnieszkę Kawulok: Rafał Pohlmann (akordeon), Natalia Kaletka (keyboard), Vanessa Slotosch (gitara). W międzyczasie przybyli goście mogli zakupić wyjątkowe, oryginalne ozdoby i dekoracje świąteczne oraz ręcznie wykonane kartki świąteczne. Szkolna kawiarenka kusiła pysznym domowym ciastem, śląskim kołaczem, pączkami, ciasteczkami, naleśnikami i goframi. Kuchnia natomiast proponowała pierogi, bigos, krokiety, langosze, frytki i zapiekanki. W tym dniu każdy znalazł dla siebie coś słodkiego i smacznego. Ale chyba najważniejsze – to niedzielne popołudnie było okazją, by spotkać się z rodziną, z sąsiadami, ze znajomymi, by zobaczyć występy swoich pociech, by spędzić ten czas bez pośpiechu, w świątecznej atmosferze.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców dziękują wszystkim tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie i tę niedzielę spędzili w naszej szkole. Dziękujemy naszym darczyńcom za okazane wsparcie finansowe i rzeczowe, a wszystkim zaangażowanym za poświęcony czas i zaangażowanie.   

                                                                                       W imieniu organizatorów: Marcela Szymańska      

 

Skip to content