Sukcesy Pauliny Herzog w konkursach gwarowych!

Uczennica klasy II gimnazjum, Paulina Herzog, odniosła znaczące sukcesy w konkursach gwarowych. Skromna, pracowita i przede wszystkim naturalna w wyrazie artystycznym – to jej ogromne atuty!

A zaczęło się od zaprezentowania swoich umiejętności na X Międzynarodowym Konkursie Gwary Laskiej w Zespole Szkół w Krzanowicach. Jak wszystkim wiadomo, jest to wspaniała impreza, która promuje bogatą historię i dba o podtrzymywanie tradycji, zwyczajów i języka tego regionu. Nasza uczennica podbiła serca jury i widzów, zdobywając w kategorii gimnazjalnej I miejsce. Ale to nie koniec sukcesów. Po kilkudniowej przerwie, Paulina wzięła udział w Konkursie Gwary Śląskiej „Tukej piyknie godomy” organizowanym przez raciborską bibliotekę w ramach tzw. Tygodnia Bibliotek. I ponownie nasza uczennica była najlepsza – oczywiście zdobyła I miejsce! Po konkursie miło było usłyszeć z ust jednej z jurorek, o aktorskich umiejętnościach Pauliny. Następny sukces miał miejsce podczas XVII Gminnego Przeglądu Artystycznego w Krzanowicach – I miejsce.

Miło jest patrzeć i słuchać, jak młode pokolenia podtrzymują spuściznę lat poprzednich. Dzięki takim talentom, czas na chwilę zostaje zatrzymany, wracają wspomnienia, zaduma… A w parze z bogatą historią w tle, można wiele osiągnąć –zwłaszcza, gdy się tego pragnie i kocha. Nasza uczennica dzięki wsparciu swoich najbliższych, mogła zaprezentować swoją autentyczność, bo wystąpiła w stroju swojej omy i miała do tego odpowiednio dostosowane rekwizyty – tutaj kieruję słowa Podziękowania Rodzinie. Życzymy Paulinie dalszych sukcesów!

Dziękujemy p.Marceli Szymańskiej za pomoc w tłumaczeniu tekstu Feliksa Steuera.              

                                                                                                  Anida Kaczmar

Skip to content