Sukcesy naszych uczniów w IX edycji Konkursu Plastycznego „Chemia w rolnictwie”

17 listopada br. troje uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Kornelią Lach brało udział w wernisażu pokonkursowej wystawy „Chemia w rolnictwie”, zorganizowanym w hotelu Solidaris w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie zostali zaproszeni przez organizatora – Grupę Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S. A. – za udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Chemia w rolnictwie”. Podczas uroczystej gali okazało się, iż nasi uczniowie są laureatami ww. Konkursu:

  • Emilia Osadnik (kl. VI) zajęła III miejsce za pracę pt. Nawozy dają plony
  • Julia Kerner (kl.VI) zdobyła wyróżnienie za pracę pt. Urodzajne pola
  • Dawid Urbas (kl.VI) zdobył wyróżnienie za pracę pt. Prace polowe.

 Warto nadmienić, że do Konkursu przygotowywało się wielu uczniów naszej szkoły (klasy IV-VI). Przez kilka tygodni uczęszczali oni na zajęcia kółka plastycznego prowadzonego przez Panią Aleksandrę Osadnik. Nauczycielka inspirowała ich, udzielała wskazówek, mobilizowała do ukończenia pracy, a przede wszystkim czuwała, by młodzi artyści przestrzegali regulamin Konkursu, w którym czytamy m.in.:  

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej dwuwymiarowej (płaskiej) dowolną techniką. Tematyka prac musi dotyczyć działalności Grupy Azoty, wytwarzanych przez nią produktów oraz ich stosowania w rolnictwie (…). Głównymi celami konkursu są: zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności oraz poszerzenie znajomości branży, w jakiej działa Grupa Azoty wśród dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich, uświadomienie uczniom związku produktów wytwarzanych przez Grupę Azoty z ich codziennym życiem, jak również wzmocnienie wizerunku Grupy Azoty oraz budowanie poczucia, że jej obecność stanowi istotną wartość dla otoczenia i pozyskanie materiału do wykorzystania na wszelkich polach eksploatacji związanych z działalnością Grupy Azoty. Pragniemy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

Ostatecznie jednak każda szkoła, biorąca udział w konkursie, mogła przesłać do organizatora tylko 6 prac. W tym roku spłynęły prace z ponad 150 szkół z całej Polski. Spośród uczestników komisja wyłoniła  6 laureatów w kategorii prac indywidualnych i szkół. Nasza szkoła znalazła się w tym zacnym gronie finalistów. Uczniowie w składzie: Emilia Osadnik, Julia Kerner i Dawid Urbas zdobyli dodatkowo wyróżnienie dla szkoły, za które otrzymała darowiznę w wysokości 2000 zł, którą organizatorzy przekazali na ręce Pani Dyrektor.

Uczestnicy wernisażu bardzo mile wspominają to wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym śniadaniem, następnie młodzi artyści brali udział w ciekawych warsztatach, prowadzonych przez animatorów przebranych za postaci z bajek. Były tańce, pląsy i radosna zabawa. W południe odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, a po nim jeszcze specjalna niespodzianka – spektakl teatralny. Przed powrotem do domów uczestnicy zostali ugoszczeni pysznym obiadem i smacznym deserem …

Nasi młodzi malarze z dużym bagażem prezentów, nowym doświadczeniem, radosnymi przeżyciami wrócili do swoich domów, by zdać relację rodzicom, bliskim i rówieśnikom z osiągniętego sukcesu i tak mile spędzonego dnia.

Gratulujemy Zwycięzcom i Ich Opiekunce.   

PS Zgłoszenie do konkursu zawdzięczamy Spółdzielni Kółek Rolniczych w Krzanowicach. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Markowi Baluchowi oraz Panu Markowi Długoszowi za pomoc w organizacji wyjazdu.

M.Sz.

Skip to content