Spotkanie z legendarnym Smokiem Wawelskim

29 listopada br. uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami pojechali do RCK na spotkanie z legendarnym Smokiem Wawelskim. Jednak bez obaw! Smok zmienił swoje zwyczaje. Był miły, kulturalny i rozważny. Na prośbę króla Kraka zgodził się wyruszyć na poszukiwanie wielkiego uczonego, profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w nieznanych nikomu okolicznościach. Nie było jednak tak łatwo! Dlaczego? Wszystkie poczynania członków wyprawy śledził i utrudniał tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców, podstępny Karamba. Najpierw zmienił drogowskazy, a potem zamierzał otruć członków wyprawy dżemem z muchomorów! Co Wy na to? A w dodatku…. 

Dzieci z entuzjazmem widzów dołączyły do teatralnej ekspedycji. Razem z bohaterami przedstawienia przeżywały kolejne przygody. Spotkały się z Kucharzem, Antyzbójem, Królem Słonecji, różowym słonikiem i niedobrym Żabim Królem z Krainy Deszczowców.

Tak jak w każdej prawdziwej bajce tak i w tej wszystko skończyło się dobrze. Profesor Baltazar Gąbka został odnaleziony, a my wróciliśmy do szkoły zadowoleni z zamiarem obejrzenia następnego przedstawienia.

Na zajęciach z plastyki dzieci wykonały ilustracje prezentujące postacie lub sceny z obejrzanego spektaklu. Niektóre z nich prezentujemy w wersji elektronicznej, a pozostałe są do obejrzenia na gazetce ściennej klas młodszych w naszej szkole.

Jolanta Śliż

Skip to content