Rozmowa o powołaniu, kapłaństwie i Teksasie

Własnego kapłaństwa się boję, własnego kapłaństwa się lękam

i przed własnym kapłaństwem w proch padam,

i przed kapłaństwem klękam …

Słowami ks. Jana Twardowskiego – wyrecytowanymi przez Emilię Gorzalnik, uczennicę klasy VII – rozpoczęła się wyjątkowa lekcja w murach Szkoły Podstawowej w Krzanowicach. Otóż, 17 września naszą szkołę odwiedził jej absolwent – ks. Krzysztof Bytomski, przebywający na urlopie w rodzinnych Krzanowicach.

Ks. Krzysztof opowiedział dzieciom i młodzieży o swojej drodze do kapłaństwa: o odkryciu powołania, latach formacji duchowej w seminarium, święceniach i posłudze na kolejnych parafiach diecezji opolskiej aż do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywa od 2015 roku. Przybliżył uczniom codzienne życie w Teksasie, kulturę i zwyczaje tamtejszych mieszkańców, ich religijność.

Była to interesująca opowieść o odnajdywaniu Boga w drugim człowieku daleko od rodzinnych stron. Niech to świadectwo żywej wiary, z którym podzielił się ks. Krzysztof, zmotywuje najmłodsze pokolenie krzanowiczan do pracy nad sobą i wytrwałego dążenia do wyznaczonych sobie celów.

Dziękujemy Księdzu za przyjęcie zaproszenia i wizytę w murach naszej szkoły. Życzymy jednocześnie, aby na dalszej drodze kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Mu Łaska Boża i moc Ducha Świętego.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy dyrektor Kornelii Lach oraz Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunem jest Beata Kaleja-Gorzalnik (klasowa koleżanka ks. Bytomskiego). Moderatorką spotkania była Marcela Szymańska.

M. Szymańska

Skip to content