Relacja z wycieczki Rybnik – Pszów

Tydzień po walentynkach, uczniowie klas drugich, mieli okazję wyruszyć wraz z opiekunami: p.A.Kaczmar, p.M. Klimą, p. A. Nowak , p.A. Gębskim do Rybnika.

W Teatrze Ziemi Rybnickiej obejrzeli sztukę teatralną pt. „Romeo i Julia” Williama Szekspira, w reżyserii Anny Kasprzyk, zaprezentowaną przez Krakowską Agencję Artystyczną.

Dwugodzinne ( z antraktem 10 min.) przedstawienie podobało się naszym uczniom. Z wielkim zainteresowaniem śledzili losy zakochanych z Werony. Choć scenografia była skromna, to jednak gra aktorów i ich „epokowe” stroje, robiły ogromne wrażenie.

Naszych uczniów zainteresował ciekawy sposób przekazu tej trudnej w odbiorze sztuki. Najbardziej podobała się sytuacja, kiedy nieoczekiwanie pojawili się wśród publiczności występujący aktorzy. W zabawny sposób wtopili się w tłum i włączyli niektórych widzów do gry. Taki bliski kontakt aktor- widz, skupił naszą młodzież do bacznego śledzenia dalszych losów bohaterów. Kiedy zakończył się spektakl, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że sztuka była ciekawa.

Po artystycznych wrażeniach, uczestnicy wycieczki udali się do Pszowa na lodowisko. Podczas pobytu w tym miejscu, nasi uczniowie wraz z opiekunami, dzielnie „tańczyli” po lodowej tafli. Były niegroźne potknięcia, niepewne kroki (bo jazdę, co niektórzy musieli jeszcze przećwiczyć), ale na szczęście nikt boleśnie nie ucierpiał. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu. Pozostały miłe i niezapomniane wrażenia!

Skip to content