Realizacja programu wychowawczo – profilaktycznego. Dzielnicowy z wizytą w Szkole Podstawowej w Krzanowicach w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”

W dniu 29.09.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I – III edukacji wczesnoszkolnej z policjantem Posterunku Policji w Krzyżanowicach asp. sztab.  Krzysztofem Klimkiem.                             

Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie przepisów ruchu drogowego dotyczącego pieszego i rowerzysty (znaki, przechodzenie przez jezdnię, bezpieczeństwo w szkole, na przystanku i autobusie, jazda na rowerze, jazda w foteliku itp.). Dzielnicowy poinformował uczniów, jak mają się zachować w kontaktach z obcymi ludźmi, jak zadbać o własne bezpieczeństwo i postępować w przypadkach zagrożenia. Przypomniał numery alarmowe. Poinformował, w jaki sposób należy się zachować  podczas ataku psa. Uczniowie dowiedzieli się, czym może grozić nabywanie i zażywanie różnego rodzaju substancji m.in. częstowanie się ,,cukierkami”- narkotykami. Mundurowy apelował do młodych ludzi o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie. Ponadto policjant przedstawił dzieciom zagrożenia płynące z cyberprzemocy.

Należy uzupełnić, że 04.10.2017 dzielnicowy brał także udział w zebraniu z rodzicami, podczas którego mówił o cyberprzemocy i ochronie funkcjonariusza publicznego oraz wszczęciu procedury ,,Niebieskiej karty”.

Dziękujemy za wszystkie ważne informacje i rady.

pedagog szkolny: Alina Wiśniewska

Skip to content