Realizacja programu „Od dziewczynki do kobiety”

13 maja br. w naszej szkole gościła Joanna Zieleźniak – konsultant programu edukacyjnego „Od dziewczynki do kobiety”, która przeprowadziła dla dziewcząt klas II Gimnazjum ciekawe zajęcia na temat dojrzewania i dbałości o zdrowie.

Program edukacyjny (realizowany przez dział Consumer Products Company firmy Johnson&Johnson) „Od dziewczynki do kobiety” ma zasięg ogólnokrajowy – prowadzony jest w gimnazjach i ma na celu edukację nastolatek. Głównym elementem programu są 45-minutowe zajęcia w gimnazjach, w których uczestniczą tylko dziewczęta. Nastolatki zyskują szansę rozwiania wątpliwości i zadania pytań, dotyczących okresu dojrzewania, w trakcie rozmowy z ekspertem oraz podczas oglądania projekcji multimedialnej. Głównymi zagadnieniami poruszane podczas zajęć były: miesiączka, higiena osobista, środki higieny menstruacyjnej, profilaktyka raka piersi. Podczas zajęć dziewczęta uczyły się również, jak prowadzić kalendarzyk menstruacyjny, jak przeprowadzić samobadanie piersi, a także miały możliwość dowiedzieć się, na czym polega i jak przebiega pierwsza wizyta u lekarza ginekologa.

Zajęcia były okazją, by gimnazjalistki bez skrępowania porozmawiały o funkcjonowaniu swojego organizmu w okresie dojrzewania. Były też dobrym uzupełnieniem tematyki lekcji biologii i wdż.

Koordynatorem działania była mgr Magdalena Klima.  

M. Szymańska

Skip to content