Ratujemy i uczymy ratować

„Ratujemy i uczymy ratować”

Dnia 16.10.2014 r. punktualnie o godz. 12.00 już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół pod okiem instruktorów włączyli się do akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W naszej szkole w drugiej próbie pobicia rekordu brało udział 84 uczniów kl. II – V. Uczestnicy w rytm piosenki zespołu Bee Gees – Stayin’ Alive wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzieci były bardzo przejęte, zaangażowane w sprawę całym sercem. Niejeden po wykonaniu 30 uciśnięć klatki piersiowej czuł się zmęczony.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadząc Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” pragnęła ponownie – 16 października podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie na fantomach przekazanych przez WOŚP. W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. W przyszłym roku planujemy ponownie pobić rekord i zaprosić do tego przedsięwzięcia gimnazjalistów.

Jolanta Śliż, Jolanta Kosel

Skip to content