Przyjemne z pożytecznym – wycieczka klas VI

31 stycznia br. klasy VI udały się na wycieczkę przedmiotową. Najpierw odwiedziły Rydułtowskie Centrum Kultury, gdzie mogły zobaczyć teatralną wersję powieści pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Adaptacji tego klasyka podjęła się Anna Kasprzyk z teatru CRACOVIA w Krakowie, z którą nasza szkoła współpracuje od lat. Większości młodzieży spektakl przypadł do gustu z uwagi na fakt, że był musicalem z licznymi piosenkami uwydatniającymi niezwykłość postaci charyzmatycznej, rudowłosej Ani. Świetnie zagrana przez Urszulę Sadowińską rola głównej bohaterki bez wątpienia pozwoli na długo zapamiętać historię dziewczynki z sierocińca, która poprzez swoją wrażliwość i ciepło odmieniła życie nie tylko rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów, ale i całego miasteczka Avonlea.

Po ponad dwóch godzinach „uczty duchowej” uczniowie udali się na posiłek do Mc’Donald’s, a następnie na lodowisko w Pszowie. Tam mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe, jeżdżąc po ślizgawce. 

Wyjazd był czasem przeznaczonym nie tylko na wychowanie przez sztukę, ale również na integrację i dobrą zabawę.

Organizacją wycieczki zajęła się Marcela Szymańska, zaś opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anida Kaczmar, Gabriela Łasiuk, Aurelia Trojańska. 

M.Szymańska   

Skip to content