Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie to akcja zorganizowana już po raz szósty przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Od dwóch lat ,,Przerwa na czytanie” ma wymiar międzynarodowy. Czytają szkoły z Polski i ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech czy Francji!

W tym roku również nasza szkoła dołączyła do akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. 27 października książki czytało 233 uczniów, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Przedsięwzięcie okazał się być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o promocję czytelnictwa. Bibliotekę w tym dniu odwiedziło 65 osób, w tym spora grupa uczniów, którzy po raz pierwszy w tym roku szkolnym odważyli się przekroczyć jej progi. Głównym celem imprezy była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale również pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Zeszłoroczny rekord wyniósł 149 851 osób z 874 placówek oświatowych z Polski oraz 17 ze świata. 8 grudnia 2021 r. dowiemy się, czy udało nam się go pobić. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziękuję rodzicom i nauczycielom za włączenie się do akcji i zachęcenie uczniów do przyniesienia z domu własnej książki oraz za przypominanie o wydarzeniu.

Debora Kosel-Strózik – nauczyciel bibliotekarz

 

Skip to content