Prestiżowa nagroda dla „Krzanowickich om”

14 października kabaret „Krzanowickie omy” prowadzony przez mgr Bożenę Kreis otrzymał z rąk Wojciecha Saługi – marszałka Województwa Śląskiego puchar za zajęcie II miejsca w konkursie Piękna Wieś Województwa Śląskiego edycja 2015 w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje”.

W uzasadnieniu komisji konkursowej czytamy, iż „Krzanowickie omy” otrzymały nagrodę przede wszystkim za prawdziwość, rzetelność i spontaniczność w pracy (zarówno reżysera jak i młodych aktorek) oraz pasję, którą widać w ich zaangażowaniu.

Należy podkreślić, iż p. Bożena Kreis jest autorką wszystkich scenariuszy, które prezentują dziewczęta oraz reżyserem kilkuset scenek gwarowych wystawionych przez zespół. Talent młodych aktorek, ich autentyczność i swoboda sceniczna fascynują od kilkunastu lat mieszkańców Krzanowic, powiatu i kraju. Kabaret prezentuje się na przeróżnych imprezach i uroczystościach lokalnych. Świetnie bawi widzów, opowiadając z humorem o codziennym życiu, ludziach i wydarzeniach. Zespół często zapraszany jest także do czeskich sąsiadów, gdyż gwara morawska, w której przedstawia swoje scenki, jest wciąż żywa po obu stronach granicy.

Przy wręczaniu nagród obecni byli także: inż. Andrzej Strzedulla – burmistrz Krzanowic oraz p. Jan Długosz – sołtys Morawii.

Gratulujemy zespołowi i jego opiekunce. Podziwiamy za zaangażowanie i ogromny wkład pracy.

 

Marcela Szymańska

Skip to content