Poznajemy narodowe dziedzictwo Małopolski!

Dnia 7 grudnia klasy V pojechały na wycieczkę do Krakowa, by poznać tradycję organizowania w tym mieście jarmarków bożonarodzeniowych oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych związanych z wypiekiem obwarzanka krakowskiego (miało to miejsce w Żywym Muzeum Obwarzanka). Dzieci poznały przepis na obarzanki oraz uczestniczyły w całym procesie produkcji tego wypieku. Pamiątką po wizycie w tym miejscu był własnoręcznie wykonany obwarzanek zabierany do domu oraz przyznanie każdemu uczestnikowi warsztatów dyplomu czeladnika obwarzankowego 🙂

Ostatnim punktem programu były odwiedziny Manufaktury Bombek w Bęble – miejsca niezwykłego wypełnionego bogactwem kształtów i kolorów bombek choinkowych (ręcznie wykonywanych). Uczniowie pod okiem instruktorek zdobili otrzymaną bombkę, którą po osuszeniu stawała się ich własnością.

Wyjazd pełen atrakcji  i niesamowitych przeżyć, przede wszystkim aktywny (spacerując ulicami Krakowa, dzieci poznawały najważniejsze zabytki, ich historię oraz ludzi związanych z Krakowem).

Organizatorem wycieczki była p. Marcela Szymańska. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Magdalena Klima i p. Zbigniew Szymański.

M.Szymańska

Skip to content