Powiatowy turniej pt. „Twórcze zmagania i wyzwania” – 24.04.2015

Z okazji Światowego Dnia Książki Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu przy ul. Kasprowicza zorganizowała powiatowy turniej pt. Twórcze zmagania i wyzwania.

Do rywalizacji stanęło siedem drużyn: Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, Gimnazjum nr 3 w Raciborzu, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Raciborzu, Gimnazjum w Kornowacu i nasze Gimnazjum.

Turniej rozpoczął konkurs znajomości treści następujących książek:
 N. H. Kleinbaum „Stowarzyszenie umarłych poetów”
 M. Musierowicz „Kłamczucha”
 M. Fox- „Zołzunie”.

Druga część rywalizacji polegała na przedstawieniu scenki teatralnej opartej na wcześniej wybranym fragmencie jednej z powieści. Jury oceniało tutaj nie tylko interpretację, ale także scenografię i charakteryzację.

Następnie młodzież w grupach miała za zadanie rozwinąć wyobraźnię i napisać, jak inaczej mogłyby potoczyć się losy jednego z bohaterów. W tym przypadku jury zwracało uwagę na treść, poprawność językową i kaligrafię.

I na zakończenie turnieju drużyny projektowały plakat reklamujący wybraną książkę.

Nasz zespół w składzie: Justyna Hanka, Karolina Znańska, Anna Pośpiech, Laura Mosler zajął I miejsce, wyprzedzając uczniów z G3 i G1 w Raciborzu. Dziewczęta, ciesząc się smakiem zwycięstwa, wróciły do domu z nagrodami książkowymi i pamiątkowymi dyplomami.

Do zmagań przygotowała uczennice Marcela Szymańska.

Skip to content