Pogadanka z policjantem

 

8 września br. pani pedagog mgr Alina Wiśniewska zorganizowała dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej spotkanie z dzielnicowym st. asp. Krzysztofem Klimkiem. Tematem przewodnim pogadanki było BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH.

Policjant przybliżył dzieciom przepisy ruchu drogowego: przypomniał o znakach drogowych, oznaczeniach sygnalizacji świetlnej, zasadach przechodzenia przez pasy, zasadach poruszania się na ścieżkach rowerowych, bezpiecznej jeździe na rowerze, rolkach czy desce.

Celem spotkania było także nauczenie dzieci postawy asertywnej w kontaktach z nieznajomymi, uwrażliwienie najmłodszych na niebezpieczne dla nich zachowania ze strony dorosłych (np. częstowanie przez nieznajomych słodyczami, propozycja podwiezienia do domu/szkoły, namowa do spotkania, …).

Ze względu na okres żniwny i zbliżający się czas jesiennych wykopków policjant poruszył również tematykę bezpieczeństwa podczas prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. Uwrażliwił na unikanie kontaktu z obcymi lub dzikimi zwierzętami mogącymi być nosicielami groźnych chorób (m.in. kotami, psami, lisami).

Najmłodszych zapoznano też z najważniejszymi numerami alarmowymi i poinstruowano, w jaki sposób należy zgłaszać konkretne problemy.

Na zakończenie dzieci mogły zadawać dzielnicowemu pytania dotyczące jego codziennej pracy/ służby. Uczniowie niezwykle chętnie dzielili się z policjantem swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i przeżyciami, w ich mniemaniu niebezpiecznymi lub zasługującymi na pochwałę.

Dziękujemy naszemu dzielnicowemu za wizytę w naszej szkole i dobrą współpracę.

 

Marcela Szymańska

Alina Wiśniewska

Skip to content