Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

22.03.2023 r. odbyło się tradycyjne już ,,Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych”.

Zwykle to wydarzenie miało miejsce w kwietniu, ale wychowawczynie klas pierwszych – p. Judyta Absalon oraz p. Beata Kaleja-Gorzalnik zapewniły mnie, że pierwszaki doskonale opanowały alfabet i już nie mogą doczekać się odwiedzin w bibliotece.

Pierwszym bohaterem literackim, jakiego poznali uczniowie był Plastuś – postać występująca w książce Marii Kownackiej pod tym samym tytułem. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak szanować książki i podręczniki, zapoznali się z twórczością Kownackiej, wykonywali ćwiczenia z kodowania, co finalnie doprowadziło do pasowania ich na czytelników naszej biblioteki szkolnej.

Po uroczystości uczniowie mieli okazję zobaczyć i zrozumieć, jak funkcjonuje biblioteka oraz wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Otrzymali oni karty czytelnika oraz wyprawki czytelnicze “Pierwsze abecadło” ufundowane przez Instytut Książki.

Bardzo dziękuję Wychowawczyniom Pierwszoklasistów, Dyrekcji, Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku, a przede wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na tę uroczystość.

Debora Kosel-Strózik

Skip to content