Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I

Słynny pisarz Umberto Eco powiedział, że „kto czyta książki – żyje podwójnie”. Pierwszoklasiści, mimo iż cytat ma wydźwięk filozoficzny, świetnie poradzili sobie z wytłumaczeniem tych słów, które były motywem przewodnim środowego spotkania z książką. W spotkaniu brali udział również rodzice pierwszoklasistów.

18 kwietnia odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników Szkoły Podstawowej w Krzanowicach. Uczniowie przez ponad pół roku pilnie uczyli się literek, aby teraz móc w pełni korzystać z przywilejów czytelnika.

Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować z książką, poznały układ biblioteki i jak należy z niej korzystać, a także poznały najpopularniejsze książki dla dzieci. Bibliotekarka zwróciła się również do rodziców, aby zachęcali swoje dzieci do czytania, aby czytali wspólnie. Przedstawiła także pozytywny wpływ czytania na osobowość dziecka.

Po złożeniu obietnicy o szanowaniu książek i uroczystym pasowaniu, uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.

Debora Kosel

Skip to content