Pasowanie na czytelnika 2022

W kwietniu odbyło się, przez niektórych bardzo długo wyczekiwane, pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Żacy mieli okazję, po raz pierwszy (oficjalnie), wypożyczyć swoją pierwszą (i miejmy nadzieję, że nie ostatnią) książkę. Jednak nim do tego doszło, uczniowie klasy III a (pod opieką wychowawczyni p. Beaty Kalei-Gorzalnik) zaprosili swoich młodszych kolegów do obejrzenia przedstawienia o tym, co dzieje się z książką, gdy dzieci jej nie szanują. Następnie pierwszoklasiści odpowiadali na przygotowane przez bibliotekarkę zagadki, poznali „Prośby książki” i złożyli przyrzeczenie czytelnika.

Przy pasowaniu na czytelnika uczniowie otrzymali kartę biblioteczną, książkę „Pierwsze abecadło” ufundowaną przez Instytut Książki, zakładkę, „List bibliotekarza do Rodziców” oraz drobne słodkości.

Gdy emocje opadły, bibliotekarka zaprosiła świeżo upieczonych czytelników do biblioteki, aby objaśnić zasady jej działania. Każde z dzieci miało okazję zapoznać się z księgozbiorem i wypożyczyć książkę. Największą popularnością cieszyły się książki zakupione w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”.

Debora Kosel-Strózik

Skip to content