Pani Dyrektor wyróżniona statuetką „Przyjaciel Dziecka”

W dniu 10 czerwca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 10.30  sześciu uczniów klasy V b Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Krzanowicach – wraz z nauczycielami Deborą Kosel-Strózik oraz Aliną Wiśniewską – wzięło udział w cyklicznym Międzyszkolnym Spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Dziecka, które odbyło się Raciborskim Centrum Kultury ,,Strzecha”.

Spotkanie było okazją do wręczenia odznak i statuetek oraz obejrzenia występów dzieci. Całość uroczystości uświetnił występ folkowego zespołu „Frelki” z SP 18 W Raciborzu oraz Zofii Wysoczańskiej z raciborskiego ZSOMS.

 Z rąk prezesa Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Józefy Kielak Statuetkę ,,Przyjaciel Dziecka” otrzymała  dr Kornelia Lach – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego  w Krzanowicach  przede wszystkim za pracę społeczną na rzecz dobra dzieci, okazane serce, wrażliwość na potrzeby innych, a także propagowanie idei Korczakowskich, które są dekalogiem poszanowania godności dzieci, wspieranie w szkole i promowanie swoim autorytetem akcji, inicjowanie i organizowanie wielu lokalnych przedsięwzięć oświatowych i kulturalnych oraz zaangażowanie w życie szkoły i środowiska, które stanowi niepodważalny wzór do naśladowania.

 Alina Wiśniewska – przewodnicząca Koła TPD w SP w Krzanowicach

 

Foto: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/74233-miedzyszkolne-spotkanie-przyjaciol-dzieci-w-raciborskiej-strzesze–foto-/32755/foto/22

Skip to content