Ogólnopolska Olimpiada Zuch

W dniach 09-11.05.2022 roku uczniowie klas I-III brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zuch. Do olimpiady przystąpiło 17 uczniów klas pierwszych, 30 uczniów z klas II i 11 uczniów z klas III. Pierwszego dnia odbył się Konkurs Zuch z języka polskiego, który sprawdzał kompetencje uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, poprawności pisowni, słownictwa oraz wiedzy o języku.

W kolejnym dniu uczniowie mogli wykazać się znajomością słownictwa oraz podstawowych zwrotów z języka angielskiego. W ostatnim dniu uczniowie sprawdzili swoje umiejętności matematyczne, sprawność rachunkową oraz praktyczne umiejętności w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie 21 zadań konkursowych o różnej skali trudności. Po przeprowadzeniu olimpiady wypełnione sprawdziany zostały w obecności uczniów spakowane i zamknięte, a następnie przesłane do siedziby firmy Zuch, gdzie zostaną sprawdzone. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na wyniki, które mają nadejść w połowie czerwca.

Judyta Absalon – szkolny organizator olimpiady

Skip to content