Obóz narciarski na Słowacji

Tegoroczny obóz narciarski odbył się w dniach 9-15.02.2020 r., w którym uczestniczyło 36 uczniów i 4 nauczycieli.

I tak pierwszego dnia rozpoczęliśmy naszą wizytę od zdobycia góry Hrebieniok w Starym Smokowcu, gdzie podziwialiśmy figury z brył lodowych wykonanych przez artystów z całego świata. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich pokaźnych rozmiarów kopia katedry Noter Dame.

Z uwagi na silnie wiejący wiatr pierwszy narciarski dzień 10 lutego nie rozpoczął w Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie wyciągi były zamknięte, lecz na stoku Lopušná, gdzie uczniowie zostali podzieleni wg umiejętności na 5 grup i pod okiem instruktorów narciarstwa z naszej szkoły (Zbigniew Szymański, Janusz Duda) oraz partnerskiej szkoły z Liptowskiego Hradka (Marián Žiška, Beata Bohmerowa), zaczęli swoją przygodę narciarską na słowackich stokach. Kolejnego dnia zjeżdżaliśmy na tym samym stoku. Dopiero 12 lutego zostały uruchomione wyciągi na Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie szusowaliśmy cały dzień.

13 i 14 lutego z kolei rozwijaliśmy nasze umiejętności natrciarskie na Stokach w Strbskim Plesie, gdzie warunki na stoku oraz widoki były zupełnie odmienne od dotychczasowych, co bardzo uatrakcyjniło nasz wyjazd.

Ilość osób każdego dnia w poszczególnych grupach ulegała zmianie wraz z postępami narciarskimi naszych podopiecznych. Instruktorzy również każdego dnia zmieniali Swoje grupy.

W tym obozie uczestniczyło 8-ciu nowych narciarzy z Krzanowic, którzy do tej pory nie szusowali na nartach.

Wieczorami młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli lub też przez nich samych. Między innymi były codzienne wieczorne spotkania podczas których podsumowywano dany dzień, dokonywano przesunięć uczniów z jednej grupy do drugiej oraz omawiano co udało się osiągnąć poszczególnym grupom oraz narciarzom, jak również zaznajamiano uczniów z planem na kolejny dzień. Podczas podsumowania był również pokaz zdjęć oraz filmów z poszczególnych dni, podczas których omawiano postępy poszczególnych narciarzy, błędy oraz przeróżne zabawne sytuacje.

Tradycyjnie też 11 lutego nasi uczniowie zwiedzili partnerską szkołę w Liptowskim Hradku, gdzie zostali m.in. poczęstowani jak co roku miejscowymi „szyszkami” (pączkami), zwiedzali szkołę oraz nowe kryte przyszkolne lodowisko. Jak co roku również w ramach relaksu odpoczywali w aquaparku „Tatralandia” oraz „Aquacity” w Popradzie.

Wszyscy uczestnicy obozu 15 lutego, cali, zdrowi i szczęśliwi w godzinach popołudniowych powrócili do Krzanowic.

Po powrocie planuje się jak co roku w szkole spotkanie z narciarzami i ich rodzicami, podczas którego zostanie przy oglądaniu zdjęć oraz filmów zdana pełna relacja z całego obozu oraz jego całościowe jego podsumowanie.

Janusz Duda

Skip to content