Obóz narciarski na Słowacji

Tegoroczny obóz narciarski odbył się w dniach 20-26 stycznia 2019 r., w którym uczestniczyło 37 uczniów i 4 nauczycieli.

I tak pierwszego dnia rozpoczęliśmy naszą wizytę od zdobycia góry Hrebieniok w Starym Smokowcu, gdzie podziwialiśmy figury z brył lodowych wykonanych przez artystów z całego świata. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich pokaźnych rozmiarów kopia kaplicy świętego Piotra.

21 stycznia uczniowie zostali podzieleni wg umiejętności na 5 grup i pod okiem instruktorów narciarstwa z naszej szkoły oraz partnerskiej szkoły z Liptowskiego Hradka zaczęli swoją przygodę narciarską na Stokach w Tatrzańskiej Łomnicy. Podobnie było 22 – 24 stycznia.

23 – 25 stycznia zjeżdżaliśmy na Stokach w Strbskim Plesie, gdzie warunki na stoku oraz widoki były zupełnie odmienne od dotychczasowych, co bardzo uatrakcyjniło nasz wyjazd.

Ilość osób każdego dnia w poszczególnych grupach ulegała zmianie wraz z postępami narciarskimi naszych podopiecznych. Instruktorzy również każdego dnia zmieniali Swoje grupy.

W tym obozie uczestniczyło 9-ciu nowych narciarzy z Krzanowic, którzy do tej pory nie szusowali na nartach.

Wieczorami młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli lub też przez nich samych. Między innymi były codzienne wieczorne spotkania podczas których podsumowywano dany dzień, omawiano co udało się osiągnąć poszczególnym grupom oraz narciarzom, jak również zaznajamiano uczniów z planem na kolejny dzień. Podczas podsumowania był również pokaz zdjęć oraz filmów z poszczególnych dni.

Tradycyjnie też 22 stycznia nasi uczniowie zwiedzili partnerską szkołę w Liptowskim Hradku, gdzie zostali m.in. poczęstowani jak co roku miejscowymi „szyszkami” (pączkami). Jak również w ramach relaksu odpoczywali w aquaparku „Tatralandia” oraz „Aquacity” w Popradzie.

Wszyscy uczestnicy obozu 26 stycznia w godzinach popołudniowych cali i szczęśliwi powrócili do Krzanowic.

Tydzień po powrocie zorganizowano w szkole spotkanie z narciarzami i ich rodzicami, podczas którego oglądając filmy oraz zdjęcia została zdana pełna relacja z całego obozu.

Janusz Duda

Skip to content