Nowe laptopy i tablety w naszej Szkole

 

 

 

W związku z epidemią koronawirusa i zawieszeniem zajęć w szkołach i placówkach, od 1 kwietnia br. samorządy mogły starać się o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki.

Dodatkowe pieniądze dla samorządów to efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, dzięki którym Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na zakup sprzętu dla szkół.

 

– To dla nas bardzo dobra wiadomość, że mamy pieniędze, które możemy przeznaczyć na dofinansowanie szkół. Dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy tabletów czy laptopów trafiło do samorządów – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – Kształcenie na odległość to ogromny wysiłek nauczycieli, za który chcę podziękować. Wymaga on nowej wiedzy, wyjścia poza standardowe przygotowanie do lekcji. To też duże wyzwanie sprzętowe. Stąd pomoc Ministerstwa Cyfryzacji jest nieoceniona – podkreślił minister edukacji.

Także nasza szkoła dzięki programom Ministerstwa Cyfryzacji:  „Zdalna szkoła” oraz „Zdalna szkoła+” na wsparcie nauki zdalnej otrzymała aż 20 nowych laptopów! Zostały one wypożyczone przede wszystkim rodzinom wielodzietnym i były dużym wsparciem w trudnym okresie nauki zdalnej. Po jej zakończeniu (miejmy nadzieję, że nastąpi to już 1 września ) laptopy pozostaną na wyposażeniu szkoły i będą wykorzystywane przez uczniów nie tylko na lekcjach informatyki.

 

Ale to nie koniec dobrych informacji. Z firmy Eko – Okna otrzymaliśmy darowiznę                     – 30 komputerów w bardzo dobrym stanie. One również zostaną z pożytkiem wykorzystane. Dziękujemy !

 

 

 

 

Skip to content